Nicolas heeft een nieuwe functie ontwikkeld om uw prospectie en het zoeken naar e-mailadressen te vergemakkelijken en om meerdere slechte verzendingen en codeerfouten tijdens een gesprek te vermijden, het is de toverstaf 🪄
Deze toverstaf verschijnt in het contactformulier en in de action management:

Het principe is simpel: Just click on it !

- Je klikt op Edit
- Je klikt op het toverstafje
- Er wordt automatisch een e-mailadres aangemaakt volgens de logica van de e-mailadressen van het bedrijf. Hoe werkt dit? De meest gebruikte canva in het bedrijf zal de referentie zijn om het voorgestelde e-mailadres vast te stellen.
- Klik op update en test of dit adres werkt !
👉 Voorwaarden zodat dit werkt:
- Bij het bewerken van een contactpersoon die een voornaam, achternaam en een lege e-mail heeft.
- Het werkt ook bij het aanmaken van een nieuw contact, als je de voornaam en achternaam hebt ingevuld en deze 2 velden verlaten hebt gelaten.
- Als de bedrijfsfiche minstens 3 contactpersonen heeft met een goed ingevulde e-mailadres
🤔 Hoe zit het met de GDPR?
Wij vallen binnen de normen omdat het om een legitiem belang gaat en wij ons in een one-to-one situatie bevinden.
Posted in
Database Management - Telemarketing - Development Center - Call Center - Brussel
U kan dit artikel downloaden